Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ruszył Star Trek Online
Po latach oczekiwań ruszyła wreszcie gra masive muliplayer online w świecie Star Treka. Zainteresowanie grą przed premiera było naprawdę spore, o czym dobitnie świadczyły wyniki przedsprzedaży w systemach dystrybucji online, a także liczba fanów zarejestrowanych na stronie gry, która to przekroczyła milion.

Widać więc, że deweloperzy z Cryptic stają więc przed ogromnym wyzwaniem. Muszą zaspokoić oczekiwania nie tylko fanów uniwersum Star Treka, ale również graczy MMO. Obie grupy należą do bardzo wymagających klientów.

Dostajemy wiÄ™c do dyspozycji wszechÅ›wiat Star Treka z roku 2409 (okoÅ‚o 20 lat po wydarzeniach znanych z filmu „Star Trek: Nemesis”), który można eksplorować za pomocÄ… caÅ‚ej masy statków miÄ™dzygwiezdnych. Oprócz standardowych misji w przestrzeni kosmicznej znajdziemy również takie, w których wraz z wirtualnÄ… zaÅ‚ogÄ… dane nam bÄ™dzie odwiedzić planety, stacje orbitalne czy nawet inne statki. W grze znalazÅ‚o siÄ™ kilka rozwiÄ…zaÅ„ wyróżniajÄ…cych Star Treka spoÅ›ród konkurencji. Do najważniejszych należy możliwość sterowania nie tylko pojedynczÄ… postaciÄ…, ale zarzÄ…dzanie caÅ‚ym statkiem wraz z zaÅ‚ogÄ…, włącznie z rozwojem poszczególnych czÅ‚onków personelu.

Z wydaniem Star Trek Online zbiegÅ‚o siÄ™ wprowadzenie dwóch nowych grywalnych ras Klingonów i Ferengi… ale nie za darmo. W sklepie dostÄ™pnym z poziomu gry C-Store można owe rasy nabyć za cenÄ™ odpowiednio 240 i 80 tzw. punktów cryptic. Co prawda osoby które zamówiÅ‚y tytuÅ‚ przed datÄ… premiery otrzymujÄ… 400 punktów gratis, ale pozostali gracze muszÄ… już za rasy dodatkowo zapÅ‚acić. Z oczywistych powodów wzbudza to pewne protesty.

ówi się, że ilość sprzedanych egzemplarzy nie świadczy o jakości gry. To stwierdzenie jest znacznie bardziej prawdziwe w przypadku tytułów MMO. Sukces lub porażka danej produkcji stają się jasne dopiero kilka miesięcy po uruchomieniu serwerów. Bardzo wiele zależy od korelacji między oczekiwaniami graczy a cechami wynikowego produktu. W przypadku Star Trek Online mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem podsycanym dodatkowo sprawnym marketingiem. Cryptic Studios ma więc przed sobą znacznie więcej pracy niż podczas produkcji gry. Na szczęście ten deweloper nie jest pionierem na rynku MMO. Wcześniejsze produkcje City of Heroes i City of Villains wyraźnie udowodniły, że Cryptic potrafi zrobić dobrą grę.

Źródło:
"Rock Alone" - GRY-OnLine
Klemens
2010-02-03 16:40:11
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow